Rondhoutveiling

Op zaterdag 24 februari 2018 vindt de 22e Rondhoutveiling plaats. U kunt nu uw hout aanbieden.

Elk jaar organiseren de Bosgroepen op de laatste zaterdag van februari de Nederlandse Rondhoutveiling. Op deze voor Nederland unieke veiling worden de mooiste boomstammen uit bos en plantsoen per opbod verkocht. Het gaat om rondhout van bovengemiddelde kwaliteit dat wordt gebruikt voor bijzondere toepassingen (meubelhout, restauraties, vloeren, kunstvoorwerpen, fijnhout etc.).

Met deze veiling willen we aandacht vragen voor het Nederlandse kwaliteitshout. De boseigenaar krijgt via de veiling voor zijn kwaliteitshout een betere prijs.

Welk hout kunt u aanbieden?

Geschikt voor de Rondhoutveiling zijn bomen van hoge kwaliteit die bijvoorbeeld opvallen door soort, stamdikte, noestvrije onderstam of juist door hun grillige vorm.

In de houtsoortenlijst leest u welke houtsoorten meestal op de Rondhoutveiling worden aangeboden. U ziet in de lijst ook welke houtsoorten gangbaar zijn en welke ‘bijzonder’ en aan welke eisen het hout moet voldoen. Al het hout wordt gekeurd door de keurmeesters van de Nederlandse Rondhoutveiling.

Hoe kunt u hout inbrengen?

Heeft u veilinghout aan te bieden? Wij horen het graag zo snel mogelijk. U kunt uw hout aanmelden tot 22 december 2017. Vul daarvoor het formulier in en mail het naar houtveiling@bosgroepen.nl.

Na aanmelding

Zorg ervoor dat uw hout gereed is

Voor een goed verloop is het van groot belang dat u het hout aanbiedt op de juiste manier. Het hout moet klaar zijn voor transport en meetbaar zijn. Dat betekent dat uw stammen met tussenruimte naast elkaar liggen en niet op elkaar.

Daarnaast zijn er aanvullende cosmetische eisen/tips:

  • valkerf en baard verwijderd,
  • zaagvlak aan de stamvoet haaks op de stam,
  • afgekort boven een vork (indien van toepassing),
  • niet beschreven op het zaagvlak,
  • gladgesnoeid (ook builen opengezaagd),
  • oude ingekapselde sleepschade aan stamvoet (rot) eraf gezaagd.

Uiteraard kunnen wij u assisteren bij het inschakelen van een geschikte aannemer.

Keuring en transport

Het hout dat u aan wilt bieden wordt door één van de keurmeesters op locatie gekeurd en gemeten. Daarna moet het hout getransporteerd worden naar de kavelplaats in Arnhem (Schaarsbergen). Wij kunnen ook het transport voor u verzorgen.

Interesse in hout?

Hebt u interesse in een mooie stam? U kunt het hout vanaf twee weken voor de veiling dagelijks bezichtigen op de Rolbaan aan de Koningsweg 17c in Arnhem.
Voor het aanvragen van een biednummer en de catalogus kunt u contact opnemen met houtveiling@bosgroepen.nl

Locaties

Adres Kavelplaats
“de Rolbaan”
Koningsweg 17c
Schaarsbergen

Adres Veiling
Helicon Opleidingen
Larensteinselaan 26b
6882 CT Velp

Contact

Heeft u vragen, neem dan contact op met de organisatie van de Nederlandse Rondhoutveiling.
Aanvragen biednummer/catalogus of hout inbrengen: houtveiling@bosgroepen.nl
Inhoudelijk: Meindert Bruggemans: m.bruggemans@bosgroepen.nl | 06 – 5203 8396
Pers: Lotty Nijhuis: l.nijhuis@bosgroepen.nl
Twitter: #Rondhoutveiling
Facebook: Nederlandse Rondhoutveiling

Meer lezen

Hoe dat eruit ziet, al dat hout verzameld op de kavelplaats, ziet u in onderstaand filmpje.

labels: , ,